Класик МЕМОРИ перница 70х40

Код на Производот: Класик мемори перница 108

Достапност:Нема на залиха

Зарем не ви е преку глава да се будите секое утро депресивни, изморени, ненаспани и со болки во вратот?

Променете го тоа ВЕДНАШ!

Ви ја претставуваме најбараната КЛАСИК МЕМОРИ перница која конечно ќе ви овозможи со само неколку часа сон да се разбудите наспани, одморени, ведри и полни со енергија.

Ослободување од болка: Поради точката на притисок која ја олеснува самата мемори пена, таа ги ублажува болките во вратот, рамената и грбот, овозможувајќи им на мускулите целосно да се релаксираат и да потонат, но истовремено овозможувајќи им подршка.

Држење на 'рбетниот столб: Со самото тоа што мемори пената се прилагодува спрема вашата глава и врат, со тоа 'рбетот останува совршено исправен и усогласен, особено кога спиете на грб или на страна.

Хипоалергичност: Се сметаат за хипоалергични перници (антиалергични) поради уникатните својства на мемори пената, кои значително ја намалуваат можноста за грини и бактерии, како и апсорбација на домашна прашина,   па затоа нападите со астма или било какви алергиски и респираторни реакции би биле поретки.

Хигиена: Самата мемори пена е обложена со памучна навлака која е затворена со патент. Навлаката слободно може да се извади и да се испере во машина за алишта.

Цврстина: Некои луѓе сакаат црста перница. Доколку и вие сте еден од оние, ова е вистинската перница за вас!