Бренд: vendor-unknown

Код на Производот: Chef basket

Достапност:Има на залиха

390.00 ден 590.00 ден 390.00

Chef Basket супер функционална цедилката за храна е задолжителен додаток за сечија кујна! Идеална за приготвување тестенини, пржење, поховање, готвење на пареа, миење на овошје и зеленчук и што уште не без многу неред. Готвењето е безбедно, брзо и едноставно.

 

Цедилката за храна Chef basket е повеќенаменски производ. Кажете крај на изгорениците од врела вода при цадење. Можете да ја користите за миење и цедење на овошје и зеленчук, да варите во неа и многу лесно да ја исцадите варената храна. Со Chef Basket многу лесно ќе подготвите здрав оброк на пареа.Подгответе го омилениот крцкав помфрит за Вашите најмили на многу лесен начин. Исто така можете да ја користите и за понирање.


Изработена е од висококвалитетен нераѓосувачки метал.
Димензијата на пречникот е 23 cm.
Должината на рачката е 15 cm.