Ортопедска подлога за грб- Back support

Код на Производот: backsupport

Достапност:Има на залиха

499 ден 149 ден 149
  • Ортопедската подлога за грб Ви овозможува да го поправите држењето на телото и седечката положба.
  • Ви овозможува ефикасно да се ослободите од непријатноста од долгото седење на едно исто место.
  • Го ослободува притисокот во ‘рбетот и половината.
  • Го ублажува заморот при возење.
  • Го одржува грбот изрелаксиран.
  • Дизајнот е уникатен и се прилагодува на секаков вид столица.
  • Идеална е за во кола или канцеларија, каде што поминувате повеќе време во седечка положба и може да дојде до замор и болки во грбот и половината.
  • Материјалот на полдогата овозможува Вашето тело да дише и притоа да остане суво.
  • Универзален, може да го користат мажи, жени и деца без разлика на годините.
  • Погоден за трудници, овозможува релаксација и комфорт наспроти големиот притисок во грбот и половината.