-57%

Апарат за педикир PED EGG POWER

890.00 ден 390.00 ден 390.00

Сакате неверојатен, гламурозен и привлечен изглед и секој дел од вашето тело да биде совршен и нежен? Oтсега повторно ќе може да ги носите вашите омиелни сандали  и други обувки со помош на оваа револуционерна направа.

За само неколку минути како професионалец без да предизвика никаква болка може да ги отстраните мртвите клетки на стапалата. Апаратот ја отстранува и чисти сувата и испукана кожа, откривајќи ја мажната кожа под испуканата.

Тајната е во нано-абразивната технологија на уредот која достигнува и до 2000 вртежи во минута што дозволува брзо и лесно да се замени испуканата кожа со мазна, нежна и мека.

Овој релаксирачки апарат PED EGG Power Callus Remover е погоден за сите, без оглед на возраста и кожата, природата или условите и може да се користи непречено, лесно и да се извршуваат операции за нега на кожата во домот како професионалец.

Бидете сигурни во вашите чевли повторно со револуционерниот Ped Egg уред.

✔ Работи на А++ батерии.