Апарат за палачинки

Код на Производот: palacinki

Достапност:Има на залиха

1,590 ден 599 ден 599

Овој електричен апарат за палачинки е со нелеплива површина, со што ви овозможува брзо и лесно да направите палачинки,  тортиљи, омлет, ролати и многу повеќе видови на вашите омилени појадоци за само 20 секунди, дури и да немате никакво претходно искуство во готвење.

Електричниот апарат за палачинки е со автоматски контролер на температурата за да спречи горење. Се управува толку едноставно, со притискање на само едно копче за вклучување и исклучување. Елегантниот дизајн со голема рачка го прави апаратот лесен за држење и ракување, а исто така заштедува простор и ви дозволува да се чувствувате безбедно додека го користите.

Апаратот за палачинки е компактен, брз и практичен, ви овозможува едноставно управување без разлика дали стоите или седите. Површината за готвење ви дозволува да подготвувате и поголеми палачинки, исти како во ресторан. Едноставно загрејте го апаратот, проширете тенок слој на тесто и гледајте го вашиот омилен готвач на палачинки како прави магија за неколку секунди.

Кружниот дизајн со нелеплива површина е толку лесен за чистење што ќе ви биде потребно само кујнска крпа да поминете по површината после употребата. Едноставно избришете ја со влажна крпа и вашата машина за палачинки ќе биде потполно чиста.

Овој апарат за палачинки е одличен за готвење со брзо темпо, особено доколку повеќе обврски и сакате да скратите од времето за готвење. Совршено се вклопува во секоја кујна, а компактниот дизајн ви овозможува да го сместите во било која големина на кујна.

 

  • Лесен за чистење и одржување
  • Компактен дизајн
  • Имате вкусни палачинки за само неколку секунди
  • Готвење без масло