-56%

Алатка за виткање сарма - Dolmer 3 за 399

Код на Производот: alatkazasarma

Достапност:Нема на залиха

Сармите се неизоставен дел од празничната трпеза. Направете го виткањето на сарма многу побрзо и попрактично и изненадете ги вашите најблиски со перфетко навиткани сарми. Едноставно, поставете го листот, ставете го полнежот и замотајте со помош на алатката. Освен сарма, оваа машина е погодна и за правење пирошки и баклава, а со тоа е алатка за во кујната на секој гурман.