Advanced FHD - Камера за во автомобил

Код на Производот: advancedcarcamera

Достапност:Има на залиха

1,490 ден 399 ден 399
Advanced Car камерата Ви дозволува несаканите возни ситуации да бидат снимени од перспективата на возачот.
Осигурајте се себеси и својот автомобил од било која несакана ситуација!
Камерата се монтира на предното стакло со вакумски држач, а работи со приклучок во местото за запалка, камерата има вградена камера која и дозволува да работи неколку минути во случај на губење контакт. Може да се постави на предното или на задното стакло по желба на корисникот.

Кратки карактеристики:

- Сензор: HD CMOS sensor
- LCD дисплеј: во боја, 2.6 инчи
- Леќа: фиксирани леќи 100 степени
- Ноќно снимање: инфраред ноќно светло
- Слика: JPG формат, Full HD 1080
- Аудио: Вграден микрофон и звучник
- Меморија: нема вградена меморија, користи Micro SD картичка до 32 GB

Пакетот содржи:
- Advanced FHD камера
- Кабел за полнење за во автомобил
- USB кабел
- Вакумски држач
- Упатство

Гаранција:
- 3 месеци