Соковник и блендер 5 во 1 Dessini 800W + ГРАТИС Self Stirring Mug

Код на Производот:

Достапност:Има на залиха

6,890 ден 3,999 ден 3,999

Започнете го денот на здрав начин со вклучување свеж сок во вашата рутина за појадок.

Здравата исхрана се состои од многу работи и меѓу најважните од нив е дневниот внес на овошје и зеленчук. И ако мислите дека немате доволно време во денот да јадете по препораките на стручните лица, околу пет до девет порции дневно, тогаш пиењето сок од овошје и зеленчук е совршено решение за овој проблем.

Заменете повеќе кујнски помагала со една мулти-функционална алатка која може да ја користите за најразлични функции! Ви го претставуваме овој соковник и блендер 5 во 1, со кој ќе може да си приготвувате најразлични сокови и смути.

Иако името Ве тера да помислите дека оваа алатка е исклучиво за правење џус и блендирање, веднаш да наведеме дека оваа алатка може да се користи за:

- Правење џус

- Блендање најразлични состојки

- Мелење на суви состојки

- Мелење месо

Dessini мулти-функционалниот џусер и блендер доаѓа со 3 дополнителни садови со различни капацитети за различни намени и работи во 2 брзини. Работи толку тивко што нема ни да забележате дека Ви е вклучен. Издржлив и високо ефикасен мотор, со тивка работа, значи дека ќе може да го користите додека сите дома спијат без страв да ги разбудите со несакани силни звуци.

Моќноста е 800W

Благодарение на ножот од високо квалитетен челик, овој соковник/блендер е погоден за сецкање и миксање најразлични состојки: месо, јаткасти плодови, сојно млеко, миксање состојки, итн. Дизајнот на уредот е направен така што има едноставни операции и може секој да го користи.

 Self Stirring Mug

Направете го Вашето омилено кафе за само неколку секунди!!! Повеќе нема да Ви бидат потребни скапите машини за правење на кафе бидејќи чашата Self Stirring Mug сама го меша кафето.  Self Stirring Mug има механизам за самостојно мешање и од Вашето кафе ќе направи вистинско “Торнадо” со притискање само на едно копче. Со Self Stirring Mug во Вашето кафе нема повеќе да има грутки од нерастопено кафе.

Каракетистики:

*Изработена е од не’рѓосувачки челик и пластика;

*Мешањето започнува со само притискање на копчето;

* Со чашата Self Stirring Mug добивате и капак за сигурно носење на кафето;

* Димензии: 14 cm* 11cm * 8.5 cm