Бренд: nikmit.mk

Код на Производот: Drzac na kesi so zatvarac

Достапност:Има на залиха

500.00 ден 500.00

Оваа иновативно мултинаменско решение ќе ве поштеди од непотребни нервози, ќе ви заштеди дел од вашето драгоцено време и енергија а и ќе ослоби простор во вашата кујна од непотребни големи и груби корпи за отпадоци!!

 Кога приготвувате оброк или вашето омиелно јадење последна работа што ја сакате е неповолното чистење. Овој безжичен држач за вреќички безбедно се прицврстува на било која фиока или ормар од вашата кујна без потреба од инсталација. Едноставно прикачете го во ваша близина и фрлајте ги вашите отпадоци неосетно без да губите време одејќи напред назад до корпата за ѓубре.

Изработен е од високо квалитетна нетоксична пластика и е составен е од 3 дела: Ултрафункционален држач со закачалка кој овозможува да се закачи на фиоки, внатрешен или надворешен дел на шкафови, Внатрешен дел со кој го прицврстувате и фиксирате ќесето и Затварач кој може да се користи и за собирање на отпадоците.

Освен за фрлање на оптадоци, некои го користат и за складирање на свежо овошје и зеленчук  и што е најбитно освен во кујна може да се користи во секоја друга соба, гаража, подрум, двор...

Oваа практична направа нема потреба од никакво монтирање, инсталација, фиксирање или лепење и слично.

Димензии: 25cm х 12.5cm х 2.5cm

Teжина на производот? 227g

Максимална издржливост: 5kg