Бренд: vendor-unknown

Код на Производот: Meat Tenderizer

Достапност:Има на залиха

290.00 ден 450.00 ден 290.00

Meat tenderizer е додаток за во кујната кој ќе Ви помогне во подготовката на месо. Meat tenderizer е изработен од вискоквалитетен материјал и е составен од 24 ласерски наострени кои удираат во едно место и го сечат местот минувајќи низ тврдото ткиво на месото. Се применува за подготовка на месо, не дозволува да се суши, а исто така го скратува и времето за пржење на месо дури до 40%. Изработен е од нерѓосувачки челик, лесно се чисти, може да се мие во машина за миење садови.

 

Димензии: висина 19cm; дијаметар 5cm;
Боја: црна и бела (испратено ќе биде по случаен избор)

 

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Сечилата на толчникот се многу остри. Секогаш чувајте ги подалеку од дофатна деца по употреба.