-51%

JBL CHARGE MINI G11 Bluetooth звучник - Црн

1,390.00 ден 690.00 ден 690.00

JBL CHARGE MINI G11 Bluetooth звучник е пренослив звучник, компитабилен е со секаков вид на друг уред кој исто така подржува Блутот конекција.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

- Безжичен

- Батерија 8000 mAH

- Батерија до 15 часа користење

- Приклучок за микрофон

- Bluetooth

- Слот за TF Card

- Достапен во 4 бои

- Радио

- УСБ слот и кабел

- Јачина на звук 10W ( вати )

- повеќе од 60dB ( децибили )