-76%

Невидлив подигач на гради Bare Lifts

Код на Производот: BareLifts

Достапност:Нема на залиха

Bare Lifts е невидливо решение за совршена поддршка и природен изглед. Проблемите во наоѓањето на вистинскиот градник ги прави минато. Им помага на вашите гради да добијат природен весел изглед. Плус, потполно е без прерамки, така што нема да мора да се грижите за тоа дали ќе ви се познаваат прерамките или какви било испакнатини на грбот. Изгледаат одлично и одлично се вклопува буквално со секој фустан или облека. Вие едноставно ставате, го одлепувате и нежно кревате за да добиете форма, поддршка и самодоверба што ја посакувате. Bare Lifts користат лепило без болка, така што се удобни за носење и можат безболно да се отстранат.


Карактеристики: Инстант лентата за подигнување на градите одговара на А, Б, Ц корпи. Исклучително се лесни за примена. Направени се со невидлива лента, без латекс. Можете исто така да ги користите со вашиот костум за пливање и да ги користите со или без градник! Тие се удобни и безбедни.


Како се користат? Лесен процес во 6 чекори: 1. Излупете ја долната страна на подлогата. 2. Нанесете ја долната половина веднаш над брадавицата. (притиснете го мазно за да избегнете брчки и набори) 3. Свиткајте ја горната страна надолу, а потоа излупете го остатокот од подлогата. 4. Користете ја горната половина за да ги подигнете градите во позиција. 5. Притиснете ја горната половина на вашата кожа. 6. Следете ги чекорите 1-5 на другата града. Во пакетот се вклучени  10 Bare Lifts.