-51%

Алатка за виткање сарма - Dolmer

Код на Производот: DOLMER

Достапност:Има на залиха

299 ден 149 ден 149

Сармите се неизоставен дел од празничната трпеза. Направете го виткањето на сарма многу побрзо и попрактично и изненадете ги вашите најблиски со перфетко навиткани сарми. Едноставно, поставете го листот, ставете го полнежот и замотајте со помош на алатката. Освен сарма, оваа машина е погодна и за правење пирошки и баклава, а со тоа е алатка за во кујната на секој гурман.